fbpx
Connect with us

Në ditën e tij të fundit si kryekuvendar – Kadri Veseli flet për VV-në dhe LDK-në

Kosovë

Në ditën e tij të fundit si kryekuvendar – Kadri Veseli flet për VV-në dhe LDK-në

Kadri Veseli e ka përfunduar mandatin e tij du

Kadri Veseli e ka përfunduar mandatin e tij duke e caktuar seancën e konstituimit të Kuvendit.

Ai ka rithekësur edhe një herë se partia e tij do të jetë një opozitë konstruktive e cila do të punojë për të mirën e qytetarëve, shkruan Insajderi.

Veseli është shprehur i bindur se konstituimi i Kuvendit do të ndodh, ndërsa ka thënë se pret që shumë shpejt të ndodh edhe konstituimi i organeve të tjera vendimmarrëse.

I pyetur se a beson në marrëveshjen VV-LDK, ai ka thënë se “Unë besoj në Zot dhe në kombin tim”.

Ndryshe VV dhe LDK ende nuk janë marrë vesh për koalicionin bashkëqeverisjes./Insajderi.com

More in Kosovë

Te fundit

Facebook

Populare

To Top