fbpx
Connect with us

Ndërhyrja horror e Pickfordit ndaj Van Dijkut – holandezi mund t’i mungojë gjatë Liverpoolit

Sport

Ndërhyrja horror e Pickfordit ndaj Van Dijkut – holandezi mund t’i mungojë gjatë Liverpoolit

Evertoni dhe Liverpooli janë duke u përballur në kuadër të javës së pestë në Ligën Premier.Dy rivalët lokal aktualisht kanë tundur nga një herë rrjetën e njëra tjetrës në pjesë të parë, derisa po zhvillohet një sfidë me ritëm tejet të lartë.Pas vetëm tre minutash lojë në Goodison Park, Sadio Mane i kaloi The Reds në epërsi me një asist të Andy Robertson.Por, tetë minuta më vonë, portieri i Toffes, Jordan Pickford bëri një ndërhyrje të tmerrshme në Virgil van Dijkun, duke e detyruar atë që të lëshojë fushën para kohe.

Në vend të tij u fut Joe Gomez, derisa Evertoni përfitoi nga ai rast, për t’i zënë mysafirët në befasi.Michael Kean shënoi në minutën e 19-të për 1-1 me një asistim të bukur nga James Rodriguez.Me lëndimin që mori Van Dijk, pritet që Jurgen Klopp mos të llogarisë në të për së paku në katër javë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top