fbpx
Connect with us

‘Mos sha,ni nga nëna’/ Me lot në sy, aktori i lutet të gjithëve: S’kanë faj ato për Bashën dhe Ramën (Video)

tjera

‘Mos sha,ni nga nëna’/ Me lot në sy, aktori i lutet të gjithëve: S’kanë faj ato për Bashën dhe Ramën (Video)

Aktori Medi Malkaj është një nga aktorët më të njohur të kinemasë shqiptare dhe një nga zërat më të fortë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Në një lidhje direkte në llogarinë në Facebook të Alenaca për Mbrojtjen e Teatrit ai ka bërë një apel të fortë për të gjithë ata persona që sha.jnë nga nëna, duke kërkuar figura amësore të respektohet. Malkaj i revoltuar i lutet të gjithë njerëzve të mbledhin mendjen dhe mos shaj.në më pasi nëna është shenjtore.

“Sot dua të diskutoj një temë e cila më ka vr.arë veshin dhe syrin. Më ka vr.arë veshin kur e dëgjoj dhe më ka vr.arë syrin kur e shikoj. Zonja dhe zotërinj, miq dhe shokë do ju lutesha për një gjë mos shani më nga nëna në Facebook se latë nam, nuk keni punë me nënat o njerëz. Nëna është shenjtore, nëna nuk është një gjë e zakonshme. Unë që flas nuk kam patur lidhje me nënën se më ka lënë kur kam qenë pesë vjeç, ndoshta unë e ndjej dhimbjen më shumë se ju. Nëna është shënjtore.

Do t’ju lutem shumë. Le të hapim një rubrikë të dënojmë të gjithë ata që shajnë nga nëna. Le të jetë dhe nëna e Kryeministrit dhe nëna e Kryetarit të Bashkisë, nuk ka faj nëna se këta të dy janë bërë rrugeçër. S’ka faj nëna. Nëna i ka rritur i ka shkolluar, i ka edukuar, u ka dhënë gji. O njerëz, nuk kemi punë me nënat, mos shani nga nëna se është turp. I flisni mendjes, le të hapim një “#Mos shani më nga nëna” në Facebook. Më kini kujdes nënat. Nëna është dhuratë nga Zoti, dikush e ka, dikush nuk e ka,”-u shpreh aktori në videon e tij.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top