fbpx
Connect with us

Montolivo ndez derbin: Milan, të dua ende! Fitojmë 2-0 ndaj Interit, ja kush e vendosin!

Sport

Montolivo ndez derbin: Milan, të dua ende! Fitojmë 2-0 ndaj Interit, ja kush e vendosin!

Montolivo ndez derbin: Milan, të dua ende! Fitojmë 2-0 ndaj Interit, ja kush e vendosin!

Riccardo Montolivo kthehet të asë për Milanin, ku luajti 7 vite dhe mbajti edhefanelën kuqezi si kapiten. Ndarja ishte traumatike për mënyrën se si erdhi, por ishmesfushori nuk mban inate. “Një vit vështirësi në një histori të gjatë dashuriendodh. Por ndjenja e përkatësisë mbetet dhe është e fortë. Gjithmonë e kam
Milanin në zemrën time, le të themi se ishte kriza e vitit të shtatë mes dy tëdashuruarve! Nuk kam përgjigje për atë sezon të mallkuar. Dhe përgjigjet që ata mëdhanë nuk korrespondojnë me të vërtetën. Megjithatë unë kam pasur probleme medisa njerëz të klubit, por jo me klubin. Nga ana ime mendoj se gjithmonë kampasur një sjellje të patëmetë”

Ish-kapiteni, që është tërhequr nga futbolli, nuk kuzohet në gjykimet mbiCalhanoglu dhe Donnarumma, por gjithashtu et për Ibrahimovic dhe Hernandez,të konsideruar futbollistë të aftë për të qenë vendimtar në çdo moment: “Ibra është39 dhe ende mund të quhet i papërshkrueshëm. Hernandez? Më çmend ai lojtar”.Montolivo luajti për Milanin nga viti 02012 deri në 2019 dhe pa disa trajnerë tëalternuar në stolin kuqezi, por tani Milani duket se ka gjetur njeriun e duhur teStefano Pioli: “Afrimi më i mirë në merkato ose goditja ishte konrmimi i StefanoPiolit. Ai po bën një punë të mahnitshme. Tani të gjithë po japin më të mirën”.

Roli i Montolivos te Milani është sot terreni i Sandro Tonali, i cili sapo ka ardhur ngaBrescia. Ish-numri 18 kuqezi tregon mënyrën e duhur për ta bërë atë të përshtatetmë mirë: “Sandro ka një perspektivë të madhe. Duhet të mendojë për qëllimetafatgjata, jo për t’u bërë titullar në një muaj”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top