fbpx
Connect with us

Momenti kur Messi turpëroi Ramosin gjatë pjesës së parë

Sport

Momenti kur Messi turpëroi Ramosin gjatë pjesës së parë

Momenti kur Messi turpëroi Ramosin gjatë pjesës së parë

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi ka bërë një driblim shumë të mirë ndaj mbrojtësit të Real Madridit, Sergio Ramos.Pjesa e parë e El Clasicos u mbyll me rezultat të barabartë 1-1 në takimin që po zhvillohet në Camp Nou.Golat në këtë pjesë u shënuan nga Ansu Fati (8’) për vendasit dhe Federico Valverde (5’) për mysafirët.Megjithatë, Barcelona mund ta mbyllte pjesën e parë në epërsi po që se Messi do të ishte më i saktë përball Thibaut Courtois.Messi bëri gjithçka mirë gjatë një aksioni, ku arriti ta driblojë me lehtësi kapitenin e Realit, Ramos, por goditja e tij u prit nga portieri belg.

Ky driblim superior i argjentinasit ndaj spanjollit ndodhi në minutën e 24-të të ndeshjes.VIDEO

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top