fbpx
Connect with us

Modelja myslimane me hixhab që theu barrierat

tjera

Modelja myslimane me hixhab që theu barrierat

Një modele myslimane po thyen barrierat në industrinë e modës pasi u zgjodh nga marka PrettyLittleThing për të prezantuar linjën e saj të re të veshjeve.
Billy Marsal, 21 vjeç, është një influencuese e vendosur në Londër, e cila u kërkua nga gjigandi i shitjes me pakicë në internet, pak pasi hyri në tregun e Lindjes së Mesme.

Baby Shop Charli
Puna e Marsal me PrettyLittleThing shënon herën e parë që marka paraqet një modele të veshur me hixhab ose shami, konfirmoi kompania me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.
Marsal njoftoi punën e saj me PrettyLittleThing në një Twitter që ka grumbulluar më shumë se 500,000 pëlqime dhe 60,000 retweets.
PrettyLittleThing, e cila ka bashkëpunuar me gra shumë të famshme si Kylie Jenner dhe Hailey Baldwin, tha se synon të “frymëzojë besim” tek klientët me një mesazh të barazisë dhe pozitivitetit për trupin e tyre.

 

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top