fbpx
Connect with us

Mjekët dyshojnë për një simptomë tjetër të koronavirusit

Bota

Mjekët dyshojnë për një simptomë tjetër të koronavirusit

Kërcitjet në këmbë mund të jenë një shenjë e koronavirusit, dyshojnë mjekët në Spanjë.

Pacientët me shenja në gishtërinjtë e tyre kanë testuar pozitive për infeksionin vrasës.

Raste të tilla janë raportuar në Spanjë, në Itali dhe Francë, shkruan Daily Mail.

Ekspertët paralajmërojnë se simptoma misterioze është parë kryesisht në fëmijë dhe adoleshentë.

Por manifestimet e lëkurës të shkaktuara potencialisht nga virusi janë parë në një në pesë pacientë në një spital italian.

Një numër i madh i njerëzve që kontraktojnë Covid-19 gjithashtu përjetojnë dhimbje koke dhe marramendje, sipas një studimi në Kinë.

Shenjat janë parë edhe tek të rriturit, dhe normalisht shërohen.

Kolegji, i cili ka 7.500 anëtarë, tha se ishte në dijeni të gjetjeve të ngjashme në Itali dhe Francë. /Lajmi.net/

Continue Reading
You may also like...

More in Bota

Te fundit

Facebook

Populare

To Top