fbpx
Connect with us

“Milani po rritet falë Maldinit, Atalanta luan futbollin më të mirë në Serie A”

Sport

“Milani po rritet falë Maldinit, Atalanta luan futbollin më të mirë në Serie A”

“Milani po rritet falë Maldinit, Atalanta luan futbollin më të mirë në Serie A”

Marcello Lippi, ish-trajneri i kombëtares së Italisë, kampion bote më 2006, foli mbirritjen dhe shkëlqimin e dy klubeve të Serie A, Milani dhe Atalanta: “Milani? Meritat erezultateve i përkasin Maldinit. Atalanta? Gasperini po luan një futboll tëshkëlqyeshëm”. Më në detaje, ja vlerësimi për ta: “Loja më e bukur në nivelin
ndërkombëtar është e tyre. Tek Atalanta, të gjithë lojtarët marrin pjesë aktive, ështënjë ekip shumë kompakt. Ndonjëherë rrezikon të qëndrojë 1 me 1 dhe kjo ështëarsyeja pse Gollini ishte portieri më i mirë sezonin e kaluar, sepse ata të gjithë marrinpjesë dhe sulmojnë të gjitha hapësirat.

Në Ligën e Kampionëve të fundit, PSG kishte fat në nale, përndryshe nëgjysmënale ishte Atalanta, e cila sipas meje është mes 4-5 ekipeve më të mira, edhepse në Champions, fatkeqësisht ra në një grup shumë të vështirë. Milani? Shumëmerita shkojnë te Maldini. Sezonin e fundit ndodhi diçka e rëndësishme. Ata po bëninnjë gabim shumë të madh në menaxhim. Pasi humbën Boban, kuqezinjtë do tëhiqnin dorë edhe nga Paolo dhe Pioli

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top