fbpx
Connect with us

Milan nuk ka të ndalur: Rosonerët transferojnë super sulmuesin me kosto zero

Sport

Milan nuk ka të ndalur: Rosonerët transferojnë super sulmuesin me kosto zero

Milan nuk ka të ndalur: Rosonerët transferojnë super sulmuesin me kosto zero.Milani e ka nisur për mrekulli sezonin e ri duke regjistruar tre fitore në tri ndeshje të luajtura.Rosonerët ishin mjaftë aktiv në merkato duke transferuar Tonalin, Diazin dhe Hague, mirëpo Maldini dhe Massara kanë filuar të mendojnë për merkaton e janarit.Maldini dhe Massara kanë piketuar Florian Thauvin si përforcimin ideal për merkaton e janarit. Francezi ka kontratë me Marseille deri verën e ardhshme dhe Rosonerët synojnë transferimin e tij në janar për një shifër simbolike.

Në rast se nuk arrijnë ta realizojnë transferimin në janar, atëherë Thauvin do t’i bashkohet Rosonerëve verën e ardhshme me kosto zero.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top