fbpx
Connect with us

Milan me njoftim zyrtar, i’a shkëput kontratën këtij lojtari

Sport

Milan me njoftim zyrtar, i’a shkëput kontratën këtij lojtari

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Milan me njoftim zyrtar, i’a shkëput kontratën këtij lojtari.AC Milan ka konfirmuar zyrtarisht se anësori Alen Halilovic ka përfunduar kontratën e tij me pëlqimin e ndërsjellë, duke i dhënë fund qëndrimit të tij dy-vjeçar në Milan.Ish-lojtari i Barcelonës, përfaqësuesi kroat arriti te Rossoneri në një transferim falas dy verë më parë, por bëri vetëm tre paraqitje në sezonin e tij të parë – të gjitha erdhën në Ligën e Evropës, përcjell ORAinfo.

23-vjeçari u dërgua më pas në Standard Liege me një hua 18-mujore në janar, por kjo periudhë huazimi u ndërpre dhe ai më pas u bashkua me ekipin Eredivisie Heerenveen si huazim, ku ai është kthyer pas një sezoni me një gol dhe një asiston në 17 paraqitje të kampionatit.Ai me parë u kthye në Milan dhe konsiderohej si një opsion nga trajneri Stefano Pioli, megjithatë pas 25 muajsh të vështirë si një lojtar i Milanit klubi ka konfirmuar që ai është lënë i lirë.

“AC Milan njofton zgjidhjen me pëlqimin e ndërsjellë të kontratës me Alen Haliloviç.Klubi i dëshiron futbollistit çdo sukses në karrierën e tij të ardhshme”, thuhet në njoftim

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top