fbpx
Connect with us

Milan dhe Bologna – Drejtpërdrejt LIVE

Sport

Milan dhe Bologna – Drejtpërdrejt LIVE

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Milan dhe Bologna – Drejtpërdrejt LIVE.MOS HARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT.AC Milan do të fillojë fushatën e tyre në Serie A 2020-21 në Serie A të hënën në mbrëmje kur ata të përballen me Bolonjën e Sinisa Mihajlovic.Rossonerët filluan fushatën e tyre të Enjten në mbrëmje me një fitore 2-0 ndaj Shamrock Rovers në raundin e dytë kualifikues të Europa League në Dublin, falë golave ​​të Zlatan Ibrahimovic dhe Hakan Calhanoglu.Pioli është duke pritur një provë të vështirë nga Bolonja siç deklaroi në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, ndërsa ai përsëri do të luftojë një krizë mbrojtëse pasi Milani shikon t’i bëjë dy fitore nga dy për të filluar sezonin.Milani nuk ishte në gjendje të thërriste mbrojtësit Alessio Romagnoli, Mateo Musacchio dhe Andrea Conti kundër Shamrock pasi të tre vazhdojnë të lëndojnë infermieret e marra deri në fund të sezonit të kaluar.

Treshja do të jetë jashtë për ndeshjen e së hënës, ashtu si Rafael Leao i cili ka kaluar kohë në karantinë dhe nuk është trajnuar ende me grupin, por Ante Rebic do të kthehet nga pezullimi.Rebic pritet të zërë vendin e krahut të majtë me Alexis Saelemaekers që bie në stol. Hakan Calhanoglu dhe Samu Castillejo plotësojnë treshen pas Zlatan Ibrahimovic, me Franck Kessie dhe Ismael Bennacer përpara mbrojtjes.

Do të jetë një katërsh mbrapa përsëri me Davide Calabria dhe Theo Hernandez përkatësisht në të djathtë dhe të majtë. I riu Matteo Gabbia do të jetë partner i Simon Kjaer në qendërmbrojtës, pak përpara Gianluigi Donnarumma.Milani XI i mundshëm (4-2-3-1): G. Donnarumma; Kalabria, Kjaer, Gabbia, Theo; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

Sezoni i kaluar ishte fushata e parë e plotë e Mihajlovic në krye të klubit, pasi kishte zëvendësuar Filippo Inzaghi në janar 2019, por ata nuk ishin në gjendje të ndërtonin përfundimin e tyre në vendin e 10-të në 2018-19 pasi përfunduan në të 12-tin.Kthehu më 13 korrik Mihajlovic mbajti një konferencë shtypi pas raporteve të një sëmundjeje të rëndë në të cilën ai njoftoi se po luftonte me leukeminë, por si luftëtari ai është ai që vazhdoi të menaxhonte Bolonjën dhe përfundimisht u kthye në gërmuar.

Për ndeshjen kundër Rossonerëve, Mihajlovic do të kërkojë të përdorë ritmin dhe cilësinë teknike të Riccardo Orsolini dhe Musa Barrow në pushim, si dhe aftësinë krijuese të Roberto Soriano.Çështja e vetme e përzgjedhjes për ish-shefin e Milanit është që Gary Medel të pezullohet, me ish-mesfushorin Andrea Poli në pol pozitë për të zënë vendin e tij.

Bologna XI e mundshme (4-2-3-1): Skorupski; De Silvestri, Danilo, Tomiyasu, Dijks; Dominguez, Poli; Orsolini, Soriano, Barrow; Palacio.Kjo ka qenë një nga ndeshjet më të njëanshme të Milanit në Serie A që nga fundi i shekullit, me Rossonerët që kanë mbizotëruar në 15 nga 22 ndeshjet e fundit të ligës midis dy palëve që datojnë nga viti 2008.Bologna fitoi 1-0 ndaj Milanit në San Siro përsëri në sezonin 2015-16, por para kësaj do të duhej të kthehesh 12 vjet më parë për të gjetur herën e fundit që Rossoblu mbizotëronte në Meazza.

Milan fitoi të dy takimet në 2019-20, duke shënuar gola nga Krzysztof Piatek, Theo Hernandez dhe Giacomo Bonaventura për të dalë fitues 3-2 në Renato Dall’Ara, ndërsa kishte pesë golashënues të ndryshëm në fitoren 5-1 në fund të sezon të cilin mund ta shikoni më poshtë.Milan ka humbur dy hapjet e fundit të sezonit, kundër Udineses dhe Napoli, por kurrë nuk e ka bërë atë tre vjet me radhë në historinë e tyre.Milani ka fituar 8 nga 9 ndeshjet e fundit kundër Bolonjës në të gjitha garat.

Ka pasur mbi 2.5 gola të shënuar në 9 nga 10 ndeshjet e fundit të Milanit (Seria A).Milani ka shënuar të paktën 2 gola në 11 nga 12 ndeshjet e fundit (Seria A).Milan ka fituar në të dyja pjesët dhe kohën e plotë në 3 ndeshjet e fundit kundër Bolonjës në të gjitha garat.Kërcënimi kryesor për Bolonjën vazhdon të jetë Riccardo Orsolini, dhe përfaqësuesi italian e provoi këtë sezonin e kaluar duke shënuar tetë gola dhe duke shtuar gjashtë asistime në 37 ndeshje të Serisë A.Shansi më i mirë i Rossoblu për të siguruar një rezultat vjen nga aftësia e tyre për të kundërshtuar me shpejtësi dhe saktësi kundër një linje të dobët të Milanit, dhe në këtë drejtim Barrow dhe Palacio gjithashtu duhet të shikohen.

Nëse gjërat shkojnë në plan për Milanin, do të jenë qendërmbrojtësit Danilo dhe Tomiyasu ata që do të kenë detyrën më të vështirë për ekipin vizitues, duke mbajtur larg kërcënimet krijuese të Rebic, Ibrahimovic dhe Calhanoglu.Duke folur për të, Calhanoglu është pa dyshim njeriu në formë për ekipin e Pioli për momentin, pasi ka vazhduar formën e tij fantastike nga fundi i sezonit të kaluar me një gol dhe asistim në Dublin.Ashtu si ndeshja të enjten në mbrëmje, të presësh një fitore shumë të rehatshme do të ishte e rrezikshme kaq herët në sezon dhe me probleme dëmtimesh, por nëse Milani është serioz në lidhje me katër synimet e tyre kryesore, asgjë tjetër përveç tre pikëve nuk do të bëjë.

Parashikimi: AC Milan 2-1 Bologna LINKAT PËR TË NJDEK NDESHJEN !

Linkat e Ndeshje Drejtperdrejt:

Link 1
Link 2(Ule posht kliko ndeshjen)
LINKU KRYESOR ( ule poshte )
LINK HD ANGLISHT
Linku Kryesor 1

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top