fbpx
Connect with us

Merr fund pushimi, Allegri po i bashkohet gjigantit evropian

Sport

Merr fund pushimi, Allegri po i bashkohet gjigantit evropian

Merr fund pushimi, Allegri po i bashkohet gjigantit evropian

Allegri në radarin e tri klubeve të mëdha evropiane.Trajneri italian Max Allegri ende është pa klub dhe raportohet se tri klube janë duke e konsideruar atë.Mediat italiane raportojnë se për të janë duke shprehur interesim PSG-ja, Manchester Unitedi dhe Chelsea.Allegri kishte pasur një periudhë të suksesshme me Juventusin dhe Milanin, me të cilat ka arritur të rrëmbejë gjashtë herë titullin e Serie A, katër herë Kupën e Italisë dhe tre herë ka fituar Superkupën e Italisë.

Dy herë ka arritur të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve, pa arritur ta fitojë atë.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top