fbpx
Connect with us

Maskat e detyrueshme në publik, punëtores një cigare i kushtoi 400 euro

tjera

Maskat e detyrueshme në publik, punëtores një cigare i kushtoi 400 euro

Uli

Kjo ngjarje është regjistruar në Pavia të Italisë, ku një bariste u sanksionua nga policia jashtë lokalit ku ajo punonte pasi “nuk mbante maskën në një zonë me fluks të madh njerëzish”.

Pronarja e lokalit, Samanta u shpreh se do ta kundërshtojë këtë gjobë pasi ishte e panevojshme dhe sepse të gjithë i zbatonin me përpikmëri rregullat e vendosur për koronavirusin. Ajo shton se në momentin që efektivët gjobitën punonjësen e saj në lokal kishte shumë pak klientë të cilët ishin në një largësi të konsiderueshme.

Vendosja e maskës në ambientet e hapura po bëhet një masë e përhapur në shumë vende të Evropës, nga e enjtja edhe në Shqipëri do të vendosen gjoba për këdo që nuk zbaton këtë rregull.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top