fbpx
Connect with us

Manchester City në zi, vd es talenti i madh 17 vjeçar

Sport

Manchester City në zi, vd es talenti i madh 17 vjeçar

Manchester City në zi, vd es talenti i madh 17 vjeçar

Manchester City e ka konfirmuar v de kjen e ish-lojtarit të akademisë së vet, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeçare.

Wisten, një mbrojtës premtues i lindur në Malavi por i rritur në Britani të Madhe, iu bashkua akademisë së City më 2016, para se të largohej nga klubi së fundmi.

Derisa shkaktari i vd ekjes së tij ende nuk është bërë i ditur, City e ka nderuar atë përmes një komunikate për media të dielën mbrëma.

“Familja Manchester City e ka mësuar me trishtim lajmin për vd ekjen e ish-lojtarit të akademisë, Jeremy Wisten. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Bashkëndiejmë me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në komunikatën e City.

 

Një numër i lojtarëve seniorë të City e nderuan atë, përfshirë Raheem Sterling dhe Aymeric Laporte.

Cole Palmer, i cili ka qenë në akademinë e City që prej vitit 2010, e njihte Wistenin dhe e postoi këtë mesazh emocionues për t’i thënë lamtumirë atij në In sta gram.

“Do të na mungosh përjetë. Pusho në Parajsë vëlla”, shkroi Palmer.

 

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top