fbpx
Connect with us

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

Sport

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

AC Milan është shumë i interesuar për mesfushor adoleshent të Red Bull Salzburg, Luka Sucic.Goal . com raportoi sot se Milani i ka sytë te 18-vjeçari Sucic, një talent kroat i cili kaloi sezonin e kaluar në huazim në Liefering në divizionin e dytë, përcjell ORAinfo.Kjo ka bërë që menaxhmenti i Rossonerëve të jetë i etur për Sucic, edhe pse ende nuk kanë nisur negociatat.

Sidoqoftë, bisedimet mund të hapen në javët e ardhshme pasi drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini në veçanti po e ndjek me shumë vëmendje.Raporti përshkruan Sucic si një lojtar me një fizik të shkëlqyeshëm, i gjatë me 180 centimetra dhe kryesisht një mesfushor qendror.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top