fbpx
Connect with us

Lufta për titull në Serinë A, për Prandelli-n dy skuadra kanë diçka më shumë se Juventus

Sport

Lufta për titull në Serinë A, për Prandelli-n dy skuadra kanë diçka më shumë se Juventus

Lufta për titull në Serinë A, për Prandelli-n dy skuadra kanë diçka më shumë se Juventus

Ish-trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, ka folur në lidhje me luftën për titull në Serinë
A. Sipas tij, skuadra favorite nuk është Juventus, por Inter dhe Atalanta.“Atalanta? Po. Do të vija bast me zemër. Në këtë moment Inter dhe Atalanta kanëdiçka më shumë. Atalanta ka vite që punon në këtë mënyrë dhe lojtarët e dinë atëqë duan të bëjnë”, ka thënë Prandelli për TMW .“Inter ka bërë një sezon të rëndësishëm dhe ka konrmuar jo vetëm Conte-n, poredhe dëshirën për të arritur lart. Pirlo? Është një garanci në menaxhimin ekampionëve, ka ide të reja, por mund ta gjykojmë vetëm pas disa muajsh për lojën”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top