fbpx
Connect with us

Luan apo jo Hazard në “El-Clasicco”, e zbulojnë mediat spanjolle

Sport

Luan apo jo Hazard në “El-Clasicco”, e zbulojnë mediat spanjolle

Luan apo jo Hazard në “El-Clasicco”, e zbulojnë mediat spanjolle

Ylli i Real Madrid, Eden Hazard nuk do të luajë në “El-clasiccon” e madhe me Barcelonën javën e ardhshme, raportojnë mediet spanjolle.Belgu vazhdon të rehabilitohet nga një dëmtim i muskujve dhe Real Madrid nuk dëshiron ta rrezikojë.Prioriteti i klubit është rehabilitimi i plotë i Hazardit, kështu që ata do t’i japin atij kohë të mjaftueshme për t’u rikuperuar dhe ai nuk do të ftohet në El Clasico.

Ish-lojtari i Chelseat është duke u rikuperuar nga dëmtimi në stërvitje. Më 29 nëntor të vitit të kaluar, Hazard pësoi një dëmtim, dhe më pas ai nuk arriti të luante vazhdimisht.Belgu shpesh vuan nga dëmtimet që nga ardhja në Real Madrid, kështu që tani Los Blancos do t’i japin atij kohë më të gjatë për rehabilitim.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top