fbpx
Connect with us

“Lord” Bendtner tregon si shkatërroi karrierëm: Humba 400 mijë paundë për 90 minuta!

Sport

“Lord” Bendtner tregon si shkatërroi karrierëm: Humba 400 mijë paundë për 90 minuta!

“Lord” Bendtner tregon si shkatërroi karrierëm: Humba 400 mijë paundë për 90 minuta!

Ish-sulmuesi i Arsenalit, Niclas Bendtner, ka folur në lidhje me varësinë e tij ngabixhozi. Futbollisti shtatlartë hoqi dorë nga futbolli i luajtur dhe vendsoi të
vazhdonte karrierën në televizor.Ai tregon se ka shpenzuar 400 mijë paund për 90 minuta, pasi ka qenë shumë idehur. 32-vjeçari rrëfehet për Marcan dhe tregon se ka humbur një shans shumë tëmirë.

“Më pas dola dhe kontrollova një bankomat. Nuk e dija sa para kisha në llogari, porkishin mbetur rreth 30 mijë paund. Fillova të luaj përsëri, nuk u ndala dhe i lashë
edhe paratë e fundit.“Isha 30 vjeç kur u përjashtova nga kombëtarja e Danimarkës. Ndihesha i si mos mëkeq dhe llova të qaj. Do doja të kthehesha pas në kohë dhe t’ia fusje vetes me çekiçkokës. Do të doja t’i thërrisja mendjes për të kuptuar se si duhej të kisha menduar përdiçka më shumë, për mundësi me të rëndësishme“, – tha ai.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top