fbpx
Connect with us

Liverpool jep lajmin katastrofal

Sport

Liverpool jep lajmin katastrofal

Liverpool konfirmon lëndimin e rëndë të Van Dijk.

Liverpool ka konfirmuar lëndimi e rëndë të Virgil van Dijk, të cilin e pësoi në ndeshjen e djeshme ndaj Everton.

Mbrojtësi holandez pësoi një ndërhyrje të tmerrshme nga portieri Jordan Pickford, të cilin e shpëtoi pozicioni jashtë loje nga kartoni i kuq.

Tani klubi anglez ka konfirmuar se Van Dijk ka dëmtuar gjurin e tij dhe do t’i nënshtrohet një operacioni.

Ashtu siç dje, ai nuk pritet të luajë për rreth 7-8 muaj.

Ky do të jetë një hendikep i madh për skuadrën e Jurgen Klopp, që duhet të vazhdojnë pjesën më të madhe të sezonit pa lojtarin kyç në fazën defanzive.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top