fbpx
Connect with us

LIVE|Liga e Europës/ 21 gola në 12 ndeshje, AZ Alkmar shtang Napolin. Ja rezultatet (VIDEO)

Sport

LIVE|Liga e Europës/ 21 gola në 12 ndeshje, AZ Alkmar shtang Napolin. Ja rezultatet (VIDEO)

LIVE|Liga e Europës/ 21 gola në 12 ndeshje, AZ Alkmar shtang Napolin. Ja rezultatet (VIDEO)

LAK,

Po luhen 12 ndeshje e para të këtij sezoni në Ligën e Europës.

Futbollisti i Shqipërisë Marash Kumbulla do të realizojë sot debutimin në një kompeticion të nivelit europian të klubeve teksa është caktuar titullar për takimin Jang Bois-Roma. Kapiteni i Shqipërisë Elseid Hysaj do të jetë titullar nga minuta e parë me Napolin në takimin me AZ Alkmarin, sfidë që rrezikonte të mos luhej për shkak të 13 rasteve me koronavirus te klubi holandez.

 

Në fushë do të jetë sot dhe ish-futbollisti i Skënderbeut Ali Soue. CSKA Sofia, skudra e lojtarit nga Gambia sfidon sot CFR Kluzhin. Në takimin tjetër PAOK-Omonia, mbrojtësi i Shqipërisë Enea Mihaj është lënë në stol.

Kapiteni i Zvicrës Granit Xhaka e nis takimin e Arsenalit kundër Rapidit të Vjenës nga stoli.

Këto 12 sfida do të luhen në orën 18:55

Rezultatet “live” të 12 ndeshjeve të Ligës së Europës:

LIVE| BAJER LEVERKUSEN-NIS 3-1
Amiri 11′, Alario 16’/ Guiri 31′

 

 

LIVE| CSKA SOFIA-CFR KLUZH 0-1

LIVE| DUNDALK-MOLDE 1-1

LIVE| HAPOEL BER SHEVA-SLAVIA PRAGA 1-0

LIVE| LEH POZNAN-BENFIKA 2-3
Ishak 15′, 49’/ Fernandes 9′, Ribeiro 42′ 

LIVE| NAPOLI-AZ ALKMAR 0-1

LIVE| PAOK-OMONIA 1-1
Botec 16′

 

LIVE| PSV-GRANADA 1-1

LIVE| RAPID VJENA-ARSENAL 0-0

LIVE| RIJEKA-REAL SOCIEDAD 0-0

LIVE| STANDARD LIEZH-REJNXHËRS 0-1

LIVE| JANG BOIS-ROMA 1-0
Nsame 14′ (p)


 

 

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top