fbpx
Connect with us

LIVE| Roma-Juventus/ 3 minuta të çmendura, Ronaldos i ngrin buzëqeshja. Verdhekuqtë sërish në avantazh (VIDEO)

Sport

LIVE| Roma-Juventus/ 3 minuta të çmendura, Ronaldos i ngrin buzëqeshja. Verdhekuqtë sërish në avantazh (VIDEO)

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

LIVE| Roma-Juventus/ 3 minuta të çmendura, Ronaldos i ngrin buzëqeshja. Verdhekuqtë sërish në avantazh (VIDEO)Mbyllen 45 minutat e para Roma-Juventus. Verdhekuqtë arritën të merrnin kryesimin e takimit pasi Ronaldo barazoi me penallti. Francezi Vertu shënoi dopietë personale ndaj kampionëve të Italisë.

Në anën tjetër, debutim ka edhe për Alvaro Moratën. Sulmuesi spanjoll, i cili ka pak ditë që i është bashkuar Juventusit do të jetë në fushë së bashku me Kristiano Ronaldon, me të cilin luan për herë të parë bashkë pas 3 vitesh. Trajneri Pirlo u ka besuar sërish Kulusevskit dhe MekKinit, ndërsa ka lënë në stol Paulo Dibalën, Dagllas Kostën dhe Artur Melon. Në stolin e Juventusit është dhe sulmuesi i Shqipërisë U21 Xhakomo Vrioni.
HT| ROMA-JUVENTUS 2-1
Vertu 31′ (p) , 45’/ Ronaldo 43′ (p)

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top