fbpx
Connect with us

Largohet nga Gjermania, Mario Gotze befason me skuadrën e tij të re

Sport

Largohet nga Gjermania, Mario Gotze befason me skuadrën e tij të re

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Largohet nga Gjermania, Mario Gotze befason me skuadrën e tij të re.PSV ka konrmuar nënshkrimin e ish-yllit të Bayern Munich dhe Borussia
Dortmund, Mario Gotze, për 2 vite. Futbollisti gjerman u bashkua me klubin në fjalësi transferim falas, pasi eksperienca e tij e dytë me Dortmundin mbaroi në
përfundim të sezonit 2019-2020.“Unë kisha shumë oferta këtë verë, por jam njeri me ndjenja dhe marr vendimet emia, – tha Gotze në faqen zyrtare të PSV. – Ndjehem se jam gati për një sdë shumëtë ndryshme dhe kam besim se ky duhet të jetë një tranzicion shumë i rehatshëmpër mua”.

Gotze llimisht u konsiderua një nga perspektivat më të ndritshme të Gjermanisë,duke shkëlqyer me Dortmundin, para se të bënte një transferim të kushtueshëm tebavarezët në vitin 2013. Mesfushori ka luajtur 63 herë me kombëtaren e Gjermanisëdhe e shkruajti emrin e tij në librat e historisë, kur shënoi golin e tores, në kohënshtesë, të nales së Kupës së Botës 2014, kundër Argjentinës.

“Mario u interesua, pasi trajneri ynë, Roger Schmidt, kishte kontaktuar me të, – thadrejtori i PSV, John de Jong. – Dhe në fund u provua si dhurata e Zotit, për të cilën
kishim shpresuar. Jemi të kënaqur që ai ka nënshkruar kontratë me PSV. Jemi vërtetshumë krenarë. Ai mund të luajë çdo pozicion në zonën e sulmit dhe të mesfushës.Ka tuar përvojë ndërkombëtare dhe sjell cilësinë që na nevojitet”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top