fbpx
Connect with us

LAJMI I FUNDIT: Këtë ditë do të bie borë…!

Lajme

LAJMI I FUNDIT: Këtë ditë do të bie borë…!

LAJMI I FUNDIT: Këtë ditë do të bie borë…!

Këtë javë priten reshje bore.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se këtë javë do të mbajë mot i ndryshueshëm.Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferikë.Sipas parashikimeve numerike dhe sinoptike reshjet parashihen të fillojnë diku në orët e vona të ditës së hënë për të vazhduar edhe ditën e marte.Të mërkurën reshjet do të zvogëlojnë intensitetin, kurse të enjten parashihen edhe rreze dielli.Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale në qytetet kryesore të vendit për sot dhe nesër meposht kqyrne patjeter qka thojn meterologet fill me posht e gjeni syl tahirsyla;

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top