fbpx
Connect with us

Ky është talenti 18 vjeçar në të cilin Manchester investoi 41 milionë euro

Sport

Ky është talenti 18 vjeçar në të cilin Manchester investoi 41 milionë euro

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Manchester United ka shpenzuar një shumë të madhe për yllin e njohur të Serie A që është paraqitur në tri ndeshje për Atalantën deri me tani.Manchester United është duke e përcjell që një kohë të gjatë tinejxherin Amad Diallo Traore për më shumë se një vit, sipas Giovanni Galli, personi që i zbuloi atë dhe vëllain e tij Hamed.Të hënën, Djajtë e Kuq konfirmuan blerjen e Amadit nga Atalanta në një vlerë më të madhe se 41 milionë euro.

Sulmuesi i krahut të djathtë pritet që t’i bashkohet klubit anglez në janar kurse marrëveshje pritet që të përfundojë pas testeve mjekësore, kushteve personale dhe lejës së punës. Edhe pse ka vetëm 18 vjet, Diallo pritet që ti bashkohet skuadrës së parë të United menjëherë. Galli, i cili ishte portier i Italisë më 1980 dhe ishte numër 1 kur Azzurri fituan Botërorin e 1986, i kishte rekrutuar për herë të parë Amadin dhe vllain e tij Hamed kur i pau duke luajtur.

“Kualiteti i tyre ëshët i mahnitshëm”, tha Galli sot për Football Italia. “Ata janë stërvitur me djemtë prej që kur lindën më 1999. Hamed Junior ka lindur më 2000 dhe vëllai i tij Amad lindi më 2002. Pavarësisht kësaj, ka ende një hapësirë të madhe në mes të tyre”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top