fbpx
Connect with us

Kushton 1.5 miliard dollarë, ky është stadiumi më i bukur (Video)

Sport

Kushton 1.5 miliard dollarë, ky është stadiumi më i bukur (Video)

Kushton 1.5 miliard dollarë, ky është stadiumi më i bukur (Video)

Teknologjia ka arritur kulmin dhe kjo duket edhe në ndërtimin e stadiumeve. Një i veçantë ka përfunduar së ndërtuari edhe në Georgia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Më shumë se për kapacitetin e tij, ai është i njohur për arkitekturën në formë një shumëkëndëshi, me çatinë që hapet në mënyrë perfekte. Ky stadium pak kushtuar plot 1.6 milionë dollarë.

Stadiumi quhet “Mercedes Benz” dhe në të luan skuadra e futbollit amerikan Atlanta Falqons dhe Atlanta United për futbollin e vjetër.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top