fbpx
Connect with us

Kosova merr një lajm të mirë nga UEFA

Sport

Kosova merr një lajm të mirë nga UEFA

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-së ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, ku janë marrë disa vendime të rëndësishme.

KE i UEFA-së ka vendosur që të vazhdojë me lejimin e pesë zëvendësimeve në ndeshjet e Ligës së Kombeve, aty ku Kosova do të luajë në muajin tetor në ‘play-off’ kundër Maqedonisë së Veriut, e më pas në kuadër të Ligës C kundër Greqisë e Sllovenisë.

Duke marrë parasysh formën jo të mirë fizike të lojtarëve tanë, ky rregull do të jetë ndihmë e madhe për selektorin Bernard Challandes.

Ndërkohë, veç Ligës së Kombeve, pesë zëvendësimet do të lejohet në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës për edicionin 2020/21 dhe në të gjitha kompeticionet tjera të UEFA-së.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top