Connect with us

Kor.onavirus me shifra të reja alarmante Ja sa është numri i pacientëve të shtrirë me Covid-19

Latest

Kor.onavirus me shifra të reja alarmante Ja sa është numri i pacientëve të shtrirë me Covid-19

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se nga Covid-19 janë duke u trajtuar 75 pacientë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, Klinika Infektive ka 25 pacientë + 2 pacientë të tjerë që janë në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi.

Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient./Gazeta Infokus/

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

Facebook

Popular

To Top