fbpx
Connect with us

Kjo është arsyeja se pse milan u kualifikua në Europa League (VIDEO)

Sport

Kjo është arsyeja se pse milan u kualifikua në Europa League (VIDEO)

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Milan ariti të kualifikohet në Europa League falë magjisë së Calhanoglusë i cili në minutë e 50 të ndeshjes shënoi golin vendimtar për Milan 3-1..

Milani fitoi me shumë vështirësi nda Bodo/Glimit me rezultatin 3-2 duke u kualifikuar në turin tjetër të Europa League.

Skuadra kuqezi u ndëshkua shumë shpejt në “San Siro” sepse miqtë kaluan në avantazh në minutën e 15′ me Junker për 0-1.

Avantazhi i miqve zgjati vetëm 1 minutë, pasi Calhanoglu arriti të gjente rrjetën me një silurë nga distanca, ndërsa për të mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2-1 mendoi Colombo. I riu shfrytëzoi mungesën e Ibrës dhe gjeti golin e 2-1.

Pjesa e dytë nisi me Milanin më kërkues, kuqezinjtë shënuan sërish falë magjisë së Calhanoglusë për 3-1.

Bodo ngushtoi sërish avantazhin në 3-2 falë Hauge.

Milani vuajti deri në fund, por mbajti avantazhin

Ja edhe Goli i Calhanoglusë 3:1:

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top