fbpx
Connect with us

Khabib Nurmagomedov njoftoi për pensionimin e tij, vjen menjëherë reagimi nga McGregor

tjera

Khabib Nurmagomedov njoftoi për pensionimin e tij, vjen menjëherë reagimi nga McGregor

Khabib Nurmagomedov njoftoi për pensionimin e tij, vjen menjëherë reagimi nga McGregor

Conor McGregor ka respektuar rivalin e tij të gjatë Khabib Nurmagomedov, pasi rusi njoftoi pensionimin e tij pas fitores së tij ndaj Justin Gaethje në UFC 254.Khabib bëri një punë relativisht të lehtë të kampionit të përkohshëm në luftën e sonte ndaj Gaethje në Fight Island, duke e arritur fitoren brenda dy minutave të raundit të dytë.Ishte një fitore emocionale për rusin, që erdhi vetëm disa muaj pasi babai i tij vdiq nga ndërlikimet nga Covid-19 pas një operacioni në zemër, dhe në intervistën e tij pas luftës ai zbuloi se fitorja e sontem ishte lufta e tij e fundit.

McGregor, i cili ka një rivalitet të keq me Eagle, i cili arriti kulmin në luftën e tyre në 2018, shkoi në Twitter për të respektuar ish kundërshtarin e tij dhe babanë e ndjerë të Khabib Abdulmanap.“Performancë e mirë @TeamKhabib . Unë do të vazhdoj. Respekt dhe ngushëllime edhe për babanë tuaj gjithashtu. Për ju dhe familjen. Sinqerisht i juajai, The McGregors”.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top