fbpx
Connect with us

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Mesfushori Kessie jep mesazh emocionues për Milan dhe tifozët

Sport

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Mesfushori Kessie jep mesazh emocionues për Milan dhe tifozët

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Mesfushori Kessie jep mesazh emocionues për Milan dhe tifozët

Franck Kessie sot ndihet veteran! Mesfushori nga Bregu i Fildishtë foli për gjendjen e tij te Milan sot duke u intervistuar nga BBC Africa: “Unë jam një nga veteranët e grupit, kjo më bën nder.Si dhe të përfaqësojë Milanin, i cili ka miliona tifozë në të gjithë botën. Në Afrikë, për shembull, të gjithë e njohin Milanin për shkak të George Weah”.Për thashethemet për një lamtumirë të mundshme në kohët e fundit: “Unë kurrë nuk kam menduar të largohem nga Milani, ndihem shumë mirë këtu, si një familje. Kuqezinjtë tani janë një lëkurë e dytë. Një krenari për mua dhe familjen time”.

Kessie i dha meritë trajnerit të tij: “Pioli është një trajner i shkëlqyeshëm, ai thotë fjalët e duhura dhe di të menaxhojë grupin. Ai më shpjegoi mirë se çfarë duhet të bëj dhe unë u adaptova. Falë tij, grupi u ngjesh gjatë bllokimit, ne kemi punuar mirë nga distanca dhe akoma më mirë kur u kthyem në fushë”.Për tifozët e Milanit: “Të jashtëzakonshëm dhe të ngrohtë, para derbit ata na treguan mbështetjen e tyre duke na ndjekur në stadium. Për ta duhet të japim gjithçka, duke vazhduar ndeshje pas ndeshje. Ne nuk vendosim më kufij”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top