fbpx
Connect with us

Juventus dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt LIVE

Sport

Juventus dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt LIVE

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Juventus dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt LIVE.MOS HARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT.Juventus do të kërkojë të bëjë një fillim fitues të fushatës së tij në Serie A 2020-21 kur ata të mirëpresin Sampdoria në Allianz Stadium të Dielën në mbrëmje.Zonja e Vjetër fitoi Serie A për herë të nëntë radhazi sezonin e kaluar, ndërsa Sampdoria përfundoi fushatën në pozitën e 15-të në tabelë, duke humbur më shumë se gjysmën e 38 ndeshjeve të tyre në kampionat.Andrea Pirlo fillon jetën si shefi i Juve me një ndeshje në shtëpi kundër Sampdoria dhe nuk ka dyshim që ish-mesfushori legjendar i klubit do të jetë i vendosur të marrë mandatin e tij në një fillim fitues.

Krejtësisht dominues në futbollin italian, Juve fitoi një titull të nëntë radhazi sezonin e kaluar, por vetëm përfundoi një pikë larg vendit të dytë Inter Milan, ndërsa Lazio në të katërtin ishte vetëm pesë pikë larg samitit.Zonja e Vjetër kishte problemet e tyre sezonin e kaluar, dhe ata u përjashtuan jashtë Ligës së Kampionëve nga Lyon, duke humbur me golat në skuadër franceze në fazën e 16-të të fundit të garës.Nuk ka qenë një verë veçanërisht e ngarkuar për klubin për sa i përket rekrutimit, por Arthur ka mbërritur nga Barcelona, ​​ndërsa Weston McKennie kabërë lëvizjen nga Schalke 04 në një marrëveshje fillestare huazimi.

Luis Suarez dhe Edin Dzeko janë të dy të lidhur fort me lëvizjet në Torino, megjithëse, dhe do të jetë magjepsëse të shohësh se cili sulmues nënshkruan anën e Pirlo, potencialisht në ditët në vijimSampdoria, ndërkohë, përfundoi një 15-të zhgënjyese në Serie A sezonin e kaluar, i cili ishte në të vërtetë pozicioni i tyre më i ulët në tabelë për katër sezone.Një total prej 20 humbjesh nga 38 ndeshje është rekordi i tyre më i keq ndonjëherë në këtë nivel të futbollit, por ata ishin përfundimisht shtatë pikë larg zonës së rënies, e cila u pushtua nga Lecce, Brescia dhe SPAL.

Skuadra e Claudio Ranieri ka qenë mjaft e zënë në afatin kalimtar të kësaj vere, duke shpenzuar tarifa të vogla për një numër lojtarësh, përfshirë sulmuesin 20-vjeçar Mikkel Damsgaard nga Danimarka.Një udhëtim në Allianz Stadium nuk është aq sa klubi do të dëshironte pasi ata u përpoqën të bënin një fillim pozitiv të sezonit të ri, por ata kanë mposhtur Juve deri në maj të vitit 2019, ndërsa fitorja e tyre e fundit jashtë ndaj Zonjës së Vjetër në fluturimi i lartë ishte një sukses 2-1 në janar 2013.

Forma para-sezonale e Juventusit: W

Forma para-sezonale e Sampdoria: DWW

Juve do të jetë pa shërbimet e Matthijs de Ligt pas operacionit në shpatull, ndërsa një tendosje e kofshës e marrë në detyrë ndërkombëtare pritet të sundojë Federico Bernardeschi jashtë garës.Alex Sandro është gjithashtu një dyshim i madh për shkak të një problemi muskulor që ai mori në stërvitje, ndërsa Paulo Dybala mbetet në skaj për shkak të një problemi në kofshë.

Dejan Kulusevski, i cili bëri përshtypje si huazim në Parma sezonin e kaluar, pritet të debutojë së bashku me Cristiano Ronaldon në sulm, ndërsa Arthur duhet të bëjë daljen e tij të parë në mes të parkut.Danilo është në majë të skuadrës për të filluar si një nga tre mbrojtësit qendror, ndërkohë, ndërsa dëmtimi i Sandros mund të hapë dyert për Luca Pellegrini të fillojë si një mbrojtës i krahut.

Sa i përket Sampdoria, Felice D’Amico nuk është në dispozicion për përzgjedhje përmes lëndimit, ndërsa Kristoffer Askildsen është pezulluar pas kartonit të tij të kuq kundër Brescia në fundjavën e fundit të fushatës 2019-20.Omar Colley, i cili kohët e fundit është lidhur me Liverpool, do të fillojë në mbrojtje dhe duhet të bashkohet me ish-mbrojtësin e Southampton, Maya Yoshida.

Federico Bonazzoli, ndërkohë, duhet të jetë partner Fabio Quagliarella në sulm, dhe ky i fundit do të kërkojë të hapë zjarr kundër klubit që ai përfaqësoi midis 2010 dhe 2014.Formacioni i mundshëm startues i Juventusit:Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Rabiot, Arthur, Ramsey, Pellegrini; Kulusevski, Ronaldo

Formacioni fillestar i mundshëm i Sampdoria:Audero; Bereszynski, Colley, Yoshida, Augello; Depaoli, Thorsby, Ekdal, Jankto; Bonazzoli, Quagliarella Ne themi: Juventus 2-0 SampdoriaJuve nuk do të jetë në fuqi të plotë këtë fundjavë, por është akoma shumë e vështirë të shikosh kampionët në fuqi në tokën e shtëpisë. Një numër lojtarësh do të kërkojnë të bëjnë një përshtypje pozitive tek Pirlo, dhe ne po parashikojmë një sukses rutinë në shtëpi për Zonjën e Vjetër.

 

LINKAT PËR TË NJDEK NDESHJEN 

LINK 1

LINK 2

LINK 3

LINK HD ANGLISHT

LINK HD ANGLISHT 1

LINKU KRYESOR

 

 

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top