fbpx
Connect with us

Juve-Napoli; jo 3-0 në tavolinë. Ja skenari “soft” i autoriteteve

Sport

Juve-Napoli; jo 3-0 në tavolinë. Ja skenari “soft” i autoriteteve

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Juve-Napoli; jo 3-0 në tavolinë. Ja skenari “soft” i autoriteteve.Më shumë se dy ditë pas kohës në të cilën ishte planikuar të luhej JuventusNapoli, nuk dihet ende se cila do të jetë masa e marrë nga autoritetet sportive, pasvendimit të klubit “Campania” për të mos udhëtuar në Torino. “Asl Napoli 1” në tëvërtetë i pengoi blutë që të udhëtonin, duke besuar se dy pozitivët me Covid-19,Zielinski dhe Elmas, mund të përfaqësonin llimin e një shpërthimi të infeksionit,sipas stilit të Genoa, kundërshtari i fundit, me të cilin skuadra e Gattuso u ndesh nëkampionat. Të gjithë tamponët e përpunuar dje dhanë rezultate negative, dukekonrmuar se nuk ka pozitivë të tjerë në grup, përveç dy rasteve të gjetura tashmë.

Për më tepër, në njoftimin për shtyp të djeshëm, Gjykatësi Sportiv nuk ështëshprehur ende në lidhje me këtë. Rasti është në gjykim dhe hetimi shtesë inevojshëm për të arritur në një vendim përfundimtar. Sipas asaj që u raportua nga“Tuttosport”, në fund mund të gjendet një kompromis: jo humbje 3-0 në tavolinë,
por vetëm heqje e një pike, si dënim për Napolin. Një vendim që nuk do të zhbënteautoritetin lokal të shëndetësisë.

Siç u njoftua nga avokati Mattia Grassani në mikrofonët e “Corriere dello Sport”:“Aktgjykimi i apelit, nëse zhvillohet, duhet të promovohet brenda 5 ditëve ngavendimi i shkallës së parë dhe do të na investojë afërsisht 3 javë. Më në fund, do tëjetë e mundur të kontaktohet me Kolegjin e Garancisë CONI dhe koha e gjykimit dotë zgjatet me 45-60 ditë të tjera. Një gjë duhet të jetë e qartë: nëse jepen dënimendaj Napolit, të gjitha nivelet e gjykimit që ofron sistemi shtetëror do të kalohen.
Napoli nuk do të pranojë dënime të pajustikuara”.

Një hetim nga Prokurori Federal, i cili dëshiron të shohë qartë situatën, mund tënisë së shpejti: “Mund të jetë një hetim i pavarur, ose një kërkesë për informacion të
mëtejshëm, të formuluar nga Gjykatësi Sportiv, për të kuptuar më mirë çështjen. Nëçdo rast, duke pasur parasysh që Napoli ose menaxherët e tij janë nën hetim,dokumentet e kërkuara u siguruan menjëherë nga klubi. Për më tepër, analiza ethelluar e ngjashme arriti nga Genoa javën e kaluar, pas pozitivitetit të shumtë që atahasën”.

Por, nëse do të luhet ndeshja, kur mund të ndodhë? Vështirë ta thuash, duke marrëparasysh kalendarin e ngjeshur të Juventusit dhe Napolit. Data e parë e dobishmedo të ishte ajo e 13 janarit, e cila llimisht u propozua për mosmarrëveshjen eSuperkupës së Italisë, që do t’i përfshinte këto dy skuadra.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top