fbpx
Connect with us

Jepet paralajmërimi i madh Shqipëria mund të preket nga një stuhi e madhe sot, : Në këto qytete uji mund të marr para çdo gjë

tjera

Jepet paralajmërimi i madh Shqipëria mund të preket nga një stuhi e madhe sot, : Në këto qytete uji mund të marr para çdo gjë

Moti i keq nuk do t’i ndahet vendit tonë, të paktën deri nesër. Siç raportojnë mediat e rajonit, rryma ajri që vijnë nga veriu do të sjellin sasi të mëdha shiu në pjesën veriore si edhe në atë veri-perëndimore të Shqipërisë.

Kjo stuhi ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës (Video) – Gazeta Standard Online

Fenomeni pritet të kapë kulmin gjatë pasdites dhe natës së sotme me sasi të mëdha shiu në zonat në fjalë.

Parashikohet që në këto zona të bjere 10-20 mm shi brenda orës, shoqëruar me rrufe të shumta. Stuhia pritet të jetë më e fortë në Shkodër, Lezhë, Tiranë, apo Durrës.

Gjatë ditëve që sapo kaluam, reshjet e dendura të shiut shkaktuan përmb ytje lokale në Durrës.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top