fbpx
Connect with us

“Ja si po i blen Ilir Meta votot”. Spiropali e zbulon, por ‘bën gafën e madhe’, ndërhyn ur.gjent Gazetari: Ku.jdes…

tjera

“Ja si po i blen Ilir Meta votot”. Spiropali e zbulon, por ‘bën gafën e madhe’, ndërhyn ur.gjent Gazetari: Ku.jdes…

Ministrja Elisa Spiropali ka qenë dje në një lidhje ‘skype’ në emsionin ‘Opinion’, ku ka drejtuar akuza të forta kundrejt Presidentit Meta I cili sipas saj se po e përdor dhënien e dekoratave për fushatë dhe për të blerë vota.

Gjatë fjalës së saj, Spiropali theksoi se nuk ka president që u jep dekorata atyre qëe kanë vdekur para 100 vitesh dhe se më një tufë varrmihësish po mundohet që votat t’i marrë si kocka.

“Duke u dhënë dekorata atyre që kanë vdekur para 100 vitesh, se nuk ka president Republike që e bën këtë. Është bërë si, ndjesë ta them, “Gjenerali i Ushtrisë së Vdekur” që me një tufë varrmihësish po mundohet që votat t’i marrë si kocka”, u shpreh Spiropali në emisionin Opinion.

Por deklarata e saj është kundërshtuar menjëherë nga dy analistët e majtë, Lorenc Vangjeli e Baton Haxhiu, të cilët i kanë kërkuar Spiropalit të bënte kujdes.

“Elisa ki kujdes te kjo pjesë se njerëzit për të cilët po flet nuk janë pushtues, janë të Shqipërisë. Nuk shkon krahasimi”, i tha Haxhiu ministres.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

To Top