fbpx
Connect with us

Ja pse lopa konsiderohet ikonë e Zvicrës

Lajme

Ja pse lopa konsiderohet ikonë e Zvicrës

Ja pse lopa konsiderohet ikonë e Zvicrës

Kudo që të shkoni në Zvicër, lopa e kudogjendur mund të shihet në një kullosë idilike, si një suvenir prej druri, ose të luante në një reklamë. Kafsha e preferuar dhe ambasadori jashtë shtetit është lopa, një simbol i Zvicrës, transmeton albinfo.ch.

Nëse pyesni një zviceran se çfarë kafshe shoqërojnë me Zvicrën, lopa ka të ngjarë të jetë ndër përgjigjet kryesore.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top