fbpx
Connect with us

Inter-Milan, derbi më 1000 tifozë dhe rreth 5 milionë euro humbje

Sport

Inter-Milan, derbi më 1000 tifozë dhe rreth 5 milionë euro humbje

Inter-Milan, derbi më 1000 tifozë dhe rreth 5 milionë euro humbje

Pavarësisht problemeve të shumya të lidhura me Coronavirus “the show must goon”. Kështu, Inter-Milan do të zhvillohet gjithsesi. Mbrëmjen e sotme do të luhetderbi i Milanos me ose pa publik.Sepse t’i përkuzosh si publik 1000 persona duket fyese për atë që ndër vite kaqenë një nga seknat më të bukura të botës për sa u takon tifozëve.
E përditshmja italiane Tuttosport ka analizuar të ardhurat e arkëtuara nga Inter nëpërballjet e fundit derbi, duke theksuar se humbjet mund të jenë deri në 5 milionëeuro.

Në sezonin 2018-19, nga derbi Milan-Inter kanë ardhur plot 5.8 milionë euro. Tani qëdy skuadrat po kalonin një lloj rilindjeje, të ardhurat do të kishin qenë po aq të larta.Një humbje e madhe për të dy klubet.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top