fbpx
Connect with us

Inter-Milan, derbi i shënjuar nga Covid-19. Ja formacionet e mundshme

Sport

Inter-Milan, derbi i shënjuar nga Covid-19. Ja formacionet e mundshme

Seria A rillon pas angazhimeve të ekipeve kombëtare. Ndeshja kryesore luhet në“San Siro”; derbi numër 173 në kampionatin Italian midis Interit dhe Milanit. Conte
duhet të përballet dhe të rregullojë një situatë të jashtëzakonshme emergjence:Skriniar, Bastoni (i cili doli negativ nga tamponi i fundit), Nainggolan, Gagliardini,
Radu dhe Young nuk janë në dispozicion për shkak të Covid-19. Sidoqoftë, skuadrae kompletuar i jep një dorë teknikut, që nuk kërkon alibi, as dëshiron të ankohet.

Qëllimi është të mundet Milani përsëri, më shumë se tetë muaj pas ndeshjes sëfundit të suksesshme për Interin (përmbysja nga 0-2 në 4-2, më 9 shkurt). Pioli
dëshiron të shpërndajë tabunë e tij personale: ai kurrë nuk e ka tuar derbin, as nëRomë me Lazion (3 humbje dhe 1 barazim) as në Milano (2 barazime si trajner iInterit dhe 1 humbje si kuqezi). Përveç kësaj, suksesi i fundit i “Djallit” ndaj zikaltërvedaton që prej dhjetë vjetësh. Ishte goli i Ibrës nga një penallti për rezultatin nal 1-0.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top