fbpx
Connect with us

Inter dhe Milan Drejtpërdrejtë LIVE

Sport

Inter dhe Milan Drejtpërdrejtë LIVE

Inter dhe Milan Drejtpërdrejtë LIVE MOS HARONI LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN I KENI NË FUND TË TEKSTIT

Derby della Madonnina historike zhvillohet në San Siro këtë të Shtunë në mbrëmje mes disa prej rrethanave më kurioze në historinë e saj të gjatë dhe të ndritshme.Këtë herë, Inter Milan luan me ‘nikoqirët’ në stadiumin e famshëm të vjetër që ata ndajnë me rivalët e qytetit AC Milan, të tronditur nga lajmet e testeve pozitive COVID-19 për disa lojtarë – përfshirë ish anësorin e Anglisë Ashley Young.Skuadra e ringjallur e Milanit e Stefano Pioli, ndërkohë, ka filluar sezonin e brendshëm me tre fitore radhazi kundër kundërshtimit modest për t’u ulur në renditjen e hershme të Serie A dhe kanë përparuar gjatë raundeve të hershme të Ligës së Evropës – edhe pse vetëm nga lëkura e dhëmbëve të tyre kundër veshjes tërheqëse portugeze Rio Ave.

Paraqitja e ndeshjesLojtarët e Inter Milan festojnë golin e Lautaro Martinez më 28 korrik 2020Me përgatitjet e Interit në trazira për shkak të karantinimit të lojtarëve dhe kthimit të vonë të yjeve të Amerikës së Jugut Lautaro Martinez, Arturo Vidal dhe Alexis Sanchez nga detyra ndërkombëtare, seria e katër fitoreve të derbit të Nerazzurit ditën në Serie A mund të përfundojë përfundimisht.Megjithëse cilado që XI do të paraqitet nga Conte do të jetë aspak cilësore, efektet destabilizuese të ngjarjeve të ditëve të fundit mund të heqin ekuilibrin – veçanërisht duke pasur parasysh që ai do të ketë pasur vetëm një ditë të plotë për të punuar me skuadrën e tij të mbetur.

Me çiftin e papërmbajtshëm të përparmë Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez ende në tandem, megjithatë, Interi së paku do të presë të gjejë rrjetën në atë që mund të jetë një edicion me rezultat të lartë të ndeshjes më evokuese të Italisë.Një periudhë vere e konsolidimit – ndërsa trajneri Pioli u mbajt në mënyrë të papritur pas formës së shkëlqyer të post-bllokimit dhe lojtarët kryesorë qëndruan të vendosur – ka parë që rivalët e tyre të përjetshëm Milan mbase filluan të mbyllnin një hendek që dukej aq i zymtë mes tyre në fillim të vitit kalendarik.

Lojtari i klubit i sezonit të kaluar i vitit Theo Hernandez ka qenë në kohën e tij më të mirë dhe kokë më kokë me mbrojtësin e krahut të Interit, Achraf Hakimi, duhet të bëjë për një spektakël elektrizues.Mbrojtësi i AC Milan, Theo Hernandez në aksionin e Serie A kundër Sampdoria në janar 202 Hakan Calhanoglu, gjithashtu, ka lulëzuar nën vëzhgimin e Pioli. Lojëbërësi i talentuar në mënyrë të shkëlqyer të Turqisë do të kërkojë të diktojë midis rreshtave në rolin e avancuar ‘numri 10’ që i përshtatet më shumë talenteve të tij të bollshme. Që kur rifilloi futbolli, ai ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në 14 gola (gjashtë gola dhe tetë asistime) – i dyti pas Lionel Messi në atë periudhë.

Mesfusha mund të jetë një fushë kryesore beteje, pasi çifti afrikan Franck Kessie dhe Ismael Bennacer do të përpiqen të shtypin palën luftarake të Inter Nicolo Barella dhe Arturo Vidal. Calhanoglu dhe Marcelo Brozovic i Interit sigurojnë mëndafsh krahas çelikut.Sigurisht, ikona e moshuar ‘Mbreti’ Zlatan Ibrahimovic nuk do të gëzonte asgjë më shumë sesa të merrte një skuadër në ish-klubin e tij ndërsa ai dëshiron të frymëzojë ekipin e tij në një fitore të katërt në kampionat dhe të sjellë një monopol të derbit të Interit në një ndërprerje të menjëhershme. Ai kohët e fundit u bë lojtari më i vjetër në historinë e Serie A që arriti shifra të dyfishta të golave ​​brenda gjashtë muajve.

Milani rifilloi sezonin e kaluar me një sulm të ashpër duke kthyer si Roma, Lazio dhe kampionët Juventus. Tani ata ulen pranë majës së renditjes së niveleve të sapolindura 2020-21 të Serisë A.Gjatë asaj periudhe, Rossonerët kanë shënuar 35 gola në 12 ndeshje, duke regjistruar nëntë fitore dhe tre barazime në këtë proces. A mund të jetë koha e pjekur për një ndryshim në fatin e tyre të derbit?Forma e Inter Milan Serie A: WWForma e AC Milan Serie A: WWW
Forma e AC Milan (të gjitha garat): WWWWDWLajmet e EkipitMenaxheri i AC Milan Stefano Pioli në foto në shkurt 2020

Alessandro Bastoni, Roberto Gagliardini, Milan Skriniar, Radja Nainggolan dhe Ionut Radu të gjithë bashkohen me Young në vëzhgimin e masave të karantinës pas provave pozitive. Prandaj, ekipi i Antonio Conte Inter mund të zgjedhë veten për ndeshjen më të pritur të tifozëve të sezonit.Sidoqoftë, nënkampionët e sezonit të kaluar në Europa League gëzojnë një thellësi të tillë të skuadrës, që prej një periudhe intensive rekrutimi gjatë 18 muajve të fundit, saqë do të jetë akoma një skuadër me përvojë e jashtëzakonshme që merr fushën në Stadio Giuseppe Meazza.Ivan Perisic dhe Hakimi duhet të marrin vendet e pasme të krahut dhe Christian Eriksen përsëri do të shpresojë të fitojë disa minuta të rralla, pasi kohët e fundit është bërë një hije e vetvetes së tij të dikurshme; duke u lodhur në stol më shpesh sesa jo.

Milani i Pioli gjithashtu ka çështje të rëndësishme mbrojtëse për t’u zgjidhur, pasi Leo Duarte, Mateo Musacchio, Andrea Conti dhe Matteo Gabbia pritet të humbasin. Edhe ndihmësi i trajnerit Daniele Bonera – një ish-mbrojtës i Rossonerëve vetë – do të shikojë nga shtëpia pas një testi pozitiv COVID-19.Alessio Romagnoli në aksion për AC Milan në maj 2018Për fat të mirë për Il Diavolo, kapiteni Alessio Romagnoli do të jetë i aftë të drejtojë një vijë mbrapa paksa të improvizuar, duke u rikuperuar plotësisht nga një dëmtim i mëparshëm i viçit.

Përpara, Ante Rebic gjithnjë e më me ndikim është një dyshim për shkak të shërimit të tij të vazhdueshëm nga një bërryl i zhvendosur. Në mungesë të tij të vazhdueshme, Alexis Saelemaekers mund të kalojë në krahun e majtë si

LINKAT PËR TË NDJEK NDESHJEN

LINK

LINK 1

LINK 2

LINK HD ANGLISHT

LINK 3

LINK 4

LINK 5

LINK 6

LINK 7

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top