fbpx
Connect with us

Ikën në Gjermani për një jetë më të mirë, dy vëllezërit shqiptar i merr para treni/ Humbin të dy jetën

Lajme

Ikën në Gjermani për një jetë më të mirë, dy vëllezërit shqiptar i merr para treni/ Humbin të dy jetën

Ikën në Gjermani për një jetë më të mirë, dy vëllezërit shqiptar i merr para treni/ Humbin të dy jetën
BygkorrektePosted on October 13, 2020

Dy fëmijë kosovarë me shtetësi gjermane, kanë ndërruar jetë sot pas god itjes në mënyrë fat ale nga një tren në Bruckberg të Gjermanisë.

Treni në Gjermani godet për vdekje dy fëmijë nga Deçani – KOHA.net

Mësohet se të dy 13 dhe 17 vjeçari janë vëllëzër dhe janë nga Deçani.

Siç shkruajnë mediat gjermane, aks identi ndodhi ndërsa ata po tentonin të zinin trenin në drejtim të Landshut, i cili veçse kishte arritur në stacion.

”Ata vrapuan përtej shinave, megjithë laurat e ulura. Të dy u përp lasën nga një tren rajonal që po vinte drejt Mynihut”.

Ramosaj: Na ka tronditur tragjedia që ndodhi në Bruckberg – Tetova Sot

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top