fbpx
Connect with us

I ziu ai! Punonte për një copë bukë, minatori shqiptar humb jetën brenda galerisë nën tokë

tjera

I ziu ai! Punonte për një copë bukë, minatori shqiptar humb jetën brenda galerisë nën tokë

Ju lutemi na ndihmoni qe te mirmbajme faqen vetem duke shtypur mbi rekl.amat(Foton ose Videon) qe shfaqet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin ↓↓

Një punëtor në minierën e “Trepçës”, në pjesën veriore, ka humbur jetën në vendin e punës.

Pasuria e fjetur e Kosovës: Lexoni 6 fakte të rralla për Trepçën - KOHA

Lajmin e ka konfirmuar, Shyqyri Sadiku, drejtor i prodhimit në “Trepçë”.

Për rastin ka folur edhe Fatmir Gërguri, kry einspe ktor i KPMM-së.

Ai tha se i ndjeri fillimisht ka hum bur kr ahun dhe nuk ka mundur t’i përballonte pl agët e marra.

Torcida Trepça: Miniera e TREPÇËS

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top