fbpx
Connect with us

I kthehet nusja e djalit, shpërthen në lot i moshuari: Vetëm një nga tre fëmijët është i djalit tim, të tjerëve t’iu gjejë babain

tjera

I kthehet nusja e djalit, shpërthen në lot i moshuari: Vetëm një nga tre fëmijët është i djalit tim, të tjerëve t’iu gjejë babain

Ditën e djeshme u njoftua se disa shqiptarë do të kthehen nga kampet e Sirisë. Bëhet me dije se mes personave që do të riatdhesohen është edhe Floresha Rasha bashkë me tre fëmijët e saj. Megjithatë duket se rikthimi i saj nuk është pritur dhe aq mirë nga vjehrri, Shaban Rasha.

Babai i burrit të Floreshës, i cili është vr.árë në Siri shprehet se nuk i njeh fëmijët e saj, pasi janë nga martesa e dytë që ajo ka pasur. Vetëm një prej fëmijëve që do të kthehet është Amari, djali i Diamantit, i cili u v.rá në Siri. Rasha thotë për Faxneës se me nipin e tij nuk ka folur prej shumë vitesh, pasi vetë Floresha nuk e lejonte.

Ai ka thënë:

Unë jetoj vetëm, djali i madh është vr.árë në Siri, vajza e djalit të vogël me gjithë djalin, por këto janë vr.árë në periudhën që lu.ftonin me Basha Al Asad, jo me këta te.rr.or.istët. Prandaj nuk ka asnjë lloj procedure. Ardhja e tyre mua nuk më intereson fare vetëm e djalit, e djalit të djalit, nusja ka shkëputur kurorë dhe ka lidhur kurorë me dikë tjetër dhe te unë i është mb.yllur dera, po ata nuk do vijnë këtu do shkojnë në kapmin e rehabilitimit, që kur ka vd.ekur djali që në 26 dhjetor 2016. Dy vajzat (Emel dhe Hatixhe) nuk janë të djalit, Diamantit, Amari është i Diamantit. Ajo le të gjejë burrin dhe t’u jap mbiemrin. Më kanë marrë në telefon, prej 7 vjetësh nuk kam pasur asnjë kontakt. Nuk e ka lejuar ajo që të më marrë nipi, kam qenë një vjehërr i sjellshëm, me kulturë, madje të kishit njohur gruan time, ajo iku dhe na tr.adhtoi si të ishim ca injorant jo si të ishim të dy me shkollë, ajo farmaciste unë mësues. I thashë m’i lë mua fëmijët dhe nuk donte, se kujtonte se ty është dasmë, fushë me lule të vinin unazat në vesh.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top