fbpx
Connect with us

I infektuar me Covid-19, CR7 kishte kontakte me lojtarë të 3 kombëtareve

Sport

I infektuar me Covid-19, CR7 kishte kontakte me lojtarë të 3 kombëtareve

I infektuar me Covid-19, CR7 kishte kontakte me lojtarë të 3 kombëtarev

Cristiano Ronaldo është i infektuar me COVID-19.Kombëtarja e Portugalisë bëri të ditur se se 35-vjeçari është në gjendje të mirë fizike dhe është dërguar menjëherë në vetëizolimPor, infektimi i yllit të Juventusit me pandeminë botërore mund të sjell një katastrofë të madhe në futbollin evropian.AS raporton se Ronaldo nuk kishte kontakte së fundmi vetëm me lojtarët e Portugalisë, por edhe me të dy kombëtareve të tjera.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë ishte takuar pas ndeshjes me Spanjën me ish-bashkëlojtarin e tij te Real Madridi, Sergio RamosKontakte me portugezin kishte edhe Raphael Varane e Eduardo Camavinga pas ndeshjes, derisa afër i kishte qëndruar edhe Benjamin Mendy.Duket se infektimi i Ronaldos me coronavirus do të ketë pasoja më të mëdha dhe shumë lojtarë mund të infektohen po ashtu.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top