fbpx
Connect with us

I befasoi të gjithë me zgjedhjen, Gotze shpjegon arsyen pse firmosi me PSV-në

tjera

I befasoi të gjithë me zgjedhjen, Gotze shpjegon arsyen pse firmosi me PSV-në

I befasoi të gjithë me zgjedhjen, Gotze shpjegon arsyen pse firmosi me PSV-në

Nënshkrimi i Mario Gotze-s me PSV Eindhoven i surprizojë të gjithë.I lirë nga çdo angazhim, pas përfundimit të kontratës me Dortmund, Gotze ishte në kërkim të një klubit të ri.Klube të shumta shfaqën inters për mesfushorin gjerman, por vendosi të firmosë me PSV-në.Gjatë prezantimit te klubi holandez, Gotze shpjegoi dhe arsyet e kësaj zgjedhje: ”Kisha shumë kohë për të menduar. E bëra këtë zgjedhje për shkak të filozofisë së lojës që ka PSV dhe për kampionatin” – Pohon Gotze.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

To Top