fbpx
Connect with us

Haaland tek gjiganti anglez!

Sport

Haaland tek gjiganti anglez!

Haaland tek gjiganti anglez!

Ylli i Borussia Dortmund, Erling Haaland, prej sezonit tjetër ka shumë mundësi që të vesh fanelën e skuadrës së Chelseas.

The Sun raporton se sulmuesi norvegjez ka një klauzolë prej 70 milionë eurosh dhe Chelsea do të tentojë që verën e ardhshme ta paguajë të gjithën.

Haaland ka shënuar 51 gola në 48 ndeshjet e fundit që ka zhvilluar për klubin dhe kombëtaren duke ngjallur kështu edhe interesimin e Real Madrid.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top