fbpx
Connect with us

Gjykata turke dë’non “Polat Alemdar” me 12 vite bu’rg

Lajme

Gjykata turke dë’non “Polat Alemdar” me 12 vite bu’rg

Gjykata turke dë’non “Polat Alemdar” me 12 vite bu’rg

Aktori Necati Sasmaz, i njohur për publikun për rolin e tij si Polat Alemdar në serialin “Lugina e Ujqërve”, është dënuar me 12 vjet bu*rg,.Gjykate turke e ka dën*uar atë për përgjimët e ish-gruas së tij në ËhatsApp të cilën ai e mori të paautorizuar, në procedurat e divorcit.Duke qenë i divorcuar për një kohë të gjatë, Necati përdori regjistrimet audio për të provuar se gruaja e tij, Nagehan, e kishte tradhtuar atë.

Por ajo e paditi atë për pirateri dhe postim të gjërave personale. Gjykata vendosi në favor të saj, pasi shkelja e privatësisë dhe pirateria e rrjeteve sociale, si dhe postimi i informacionit privat, është një kr*im i rëndë sipas ligjit turk.Aktori ka të drejtë të apelojë, por sipas mediave turke, ajo ndoshta do të refuzohet, kështu që ai do të duhet të vuajë 12 vjet bu8rg.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

Te fundit

Facebook

Populare

To Top