fbpx
Connect with us

Gjen 350 mijë euro të hedhura në plehra, do vini duart në kokë kur të mësoni ç’bëri me to…(Pmaje)

Lajme

Gjen 350 mijë euro të hedhura në plehra, do vini duart në kokë kur të mësoni ç’bëri me to…(Pmaje)

As më shumë e as më pak por plotë 350 mijë euro ka gjetur një punëtor pastrimi në një kosh mbeturinash. Ngjarja ka ndodhur në Japoni, por kjo nuk është e gjitha.

Gëzuar duke ndryshuar tërësisht jetën e vet, e keni gabim.Punonjësi i pastrimit i ka dorëzuar të gjitha paratë në polici, duke rritur në këtë mënyrë reputacionin e vendit dhe indeksin e ndershmërisë.63-vjeçari i paidentifikuar kishte gjetur paratë në koshin e mbeturinave në qytetin Numata, në qendër të Japonisë të martën që lamë pas.

Policia është informuar dhe po e trajton rastin si humbje të pronësisë, ndërsa është bërë thirrje për të gjithë ata që mendojnë se u kanë humbur këto para, të drejtohen në organet përkatëse për t’i marrë.

Continue Reading
You may also like...

More in Lajme

To Top