fbpx
Connect with us

Gjashtë vjet më parë , Erik Lamela shokoj boten e futbollit me një Rabona nga 20 metra largesi

tjera

Gjashtë vjet më parë , Erik Lamela shokoj boten e futbollit me një Rabona nga 20 metra largesi

Argjentinasi e ngriti White Hart Lane në këmbë në përballje ne kuader te Europa League , Grupi C kundër skuadrës Greke Asteras Tripolis, duke mbështjellur çizmën e tij të majtë në pjesën e pasme të djathtë në një moment të një gjeniu të plotë.Ishte një lojë plot momente të paharrueshme, me heroin e hat-trick Harry Kane që përfundoi në portë, por Lamela vodhi titujt kryesorë me këtë fund të mrekullueshëm.

Ishte një gol si askush tjetër dhe kur u pyet nëse ishte vërtet goli më i mirë në karrierën e tij, Lamela pranoi.

Continue Reading
You may also like...

More in tjera

Te fundit

Facebook

Populare

To Top