fbpx
Connect with us

Galliani flet pas derbit dhe “justifikon” Interin! Ka edhe një provokim për mediat mbi Milanin

Sport

Galliani flet pas derbit dhe “justifikon” Interin! Ka edhe një provokim për mediat mbi Milanin

Galliani flet pas derbit dhe “justifikon” Interin! Ka edhe një provokim për mediat mbi Milanin

Adriano Gallianit nuk i ndahet zemra nga Milani, edhe pse sot drejton Monza! Ishadministratori i deleguar kuqezi foli për derbin e tuar dje nga Milani kundër Interit.
“Nëse shkon në fushë me 6-7 lojtarë më pak je në mënyrë të pashmangshme njëekip tjetër. Unë jam ultra-adhurues i Milan, kështu që imagjinoni; por duke folur si
një sportist dhe i drejtë, ndoshta Interi me Milan Skriniar dhe Alessandro Bastoni dotë kishte qenë një ekip tjetër.

Duke iu rikthyer suksesit në derbi dhe gjurmëve të toreve të kuqezi: “Milani kaudhëhequr prej 16 javësh dhe nuk mendoj se e kam lexuar në ndonjë gazetë.
Pas bllokimit kishte dymbëdhjetë ndeshje, Milani përfundoi i pari dhe tani ata kanëlluar përsëri së pari duke tuar të gjitha ndeshjet midis ligës, miqësoreve dheEuropa League.Nuk e di të ardhmen, marr parasysh që Milani ka qenë i pari për gjashtëmbëdhjetëjavë dhe është e çuditshme që askush nuk komenton.

Ibrahimovic? Dhjetë vite më parë tuam derbin e fundit me Interin pritës dhe atyishte Ibra, 1-0, mbaj mend penalltinë e Materazzi me një faull identik me atë të kryerdje nga Kolarov. Ibrahimovic është i jashtëzakonshëm”.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

To Top