fbpx
Connect with us

Formacionet zyrtare, Lituani-Shqipëri (FOTO LAJM)

Sport

Formacionet zyrtare, Lituani-Shqipëri (FOTO LAJM)

Formacionet zyrtare, Lituani-Shqipëri (FOTO LAJM)

Shqipëria kërkon revansh në Lituani! Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Edi Reja, do të zbresin në fushën e “LFF Stadium” në orën 18:00, ku objektivi i vetëm do të jetë fitorja.Trajneri Edi Reja ka vendosur të bëjë tri lëvizje në formacion në krahasim me ndeshjen ndaj Kazakistanit. Kombëtarja do të rreshtohet me skemën 3-5-2, por duke i dhënë besim sërish treshes Gjimshiti, Dermaku dhe Kumbulla në mbrojtje, e gjithashtu kapitenit Berisha në portë.

Risitë e Rejës në këtë takim janë Lenjani, Laçi dhe Seferi, që startojnë si titullarë ndryshe nga ndeshja e parë, duke zënë vendin e Trashit, Kallakut dhe Manajt.

Continue Reading
You may also like...

More in Sport

Te fundit

Facebook

Populare

To Top