Connect with us

Fjoralba Ponari bën tatuazhin e parë dhe kuptimi i tij na preku të gjithëve

Latest

Fjoralba Ponari bën tatuazhin e parë dhe kuptimi i tij na preku të gjithëve

Moderatorja Fjoralba Ponari ka bërë tatùazhin e saj të parë. Ajo ka zgjedhùr të gdhendë në trùpin e saj një shprehje shùmë të bùkùr dhe kùptimplotë.

“Sad birds still sing” (Zogjtë e trishtùar këndojnë ende), thùhet në tatùazhin e saj. Fjoralba ka tregùar se ky tatùazh përfaqëson periùdhën e saj më sfilitëse shpirtërisht por dhe atë më të gùximshmen.

“Tatùazhi im i parë! Si për të përjetësùar në trùpin tim, periùdhën më sfilitëse shpirtërisht por njëkohësisht dhe më të gùximshme që kam jetùar deri më sot. Gjùrmën fizike ,kycùr në lëkùre, që do më shoqëroje e formësoje sa të kem frymë. Një kùjtesë e vazhdùeshme ndaj vetes, për ta dashùr jetën e për ta jetùar atë me gjithë momentet e saj të errëta dhe të ndritshme”, ka shkrùar ajo.

 

Continue Reading
You may also like...

More in Latest

Facebook

Popular

To Top